Що таке Ноди і як заробити? Простими словами

Містер Сатоші

Крипто-хробак
Дописи
27
Повага
6
Фантиків
100
Багато хто знає про ноди, бо використовують їх у різних блокчейнах для отримання нагород, але не всі розуміють як саме працює ця кухня зсередини. Давайте розберемося

Нода (мережевий вузол) - це сервер із програмним забезпеченням, під'єднаний до блокчейну. Він перевіряє і підтверджує транзакції та блоки, забезпечуючи безпеку мережі. Мережеві вузли можуть "спілкуватися" один з одним. Для цього вони використовують P2P-протоколи.

Завдання ноди - стежити за достовірністю інформації в блокчейні. Для цього вони перевіряють транзакції та блоки даних, і підтверджують їх. Це допомагає забезпечити безпеку мережі криптовалюти і запобігти шахрайству.

Ноди звіряють інформацію в блокчейні з іншими мережевими вузлами, щоб переконатися в її правильності та цілісності. Кожен блок у блокчейні містить інформацію про всі попередні блоки. Якщо один блок буде змінено, це призведе до втрати узгодженості (консенсусу) в ланцюжку блоків.

Як заробити?
Деякі проєкти нагороджують тих, хто ставив ноди. Подібні проєкти шукайте тут. Наприклад, Aptos роздав по 300 APT ($3-$4k) за заповнення форми та встановлення ноди. Для запуску ноди зазвичай потрібно орендувати сервер за $10-$200 залежно від вимог.
 
Хто читав цю тему (Всього читачів: 0)
    Угорі